Editia 6764 - 18 iul 14:22

Academia Rapid a învins CSA Steaua

Autor:

Publicat la 16 aprilie 2018

Echipa de fotbal Academia Rapid a învins, sâmbătă, cu scorul de 3-1 (1-1) formaţia CSA Steaua într-o partidă disputată pe Arena Naţională din Capitală, în cadrul etapei a 23-a a Ligii a IV-a.
Golurile au fost marcate de D. Niculae (minutul 41), Burlacu (minutul 55), Vlada (minutul 60) pentru Rapid şi Predescu (minutul 45+7 pen.) pentru CSA Steaua.
Meciul a fost întrerupt pentru patru minute în prima repriză din cauza unor incidente între suporterii celor două formaţii, fiind nevoie de intervenţia jandarmilor pentru a calma spiritele. În minutul 25 al întâlnirii aproximativ 20 de reprezentanţi ai galeriei CSA Steaua au încercat să ajungă până la galeria adversă din peluza opusă. Suporterii rapidişti au ripostat şi au avut loc ciocniri violente pe primele rânduri ale tribunei a II-a. Fiind mai numeroşi, fanii rapidişti au respins atacul steliştilor, care s-au retras după câteva minute.