ACS Steagul Roșu, învinsă la scor de Petrolul, în primul amical al iernii

Autor: Iulian CUIBAR

Publicat la 22 ianuarie 2018

Vasile Gherghe l-a înlocuit pe Adrian Hârlab pe banca formației de pe ICIM

FC Petrolul Ploieşti – ACS Steagul Roşu Braşov 12-1 (4-1)
Marcatori: Arnăutu (23), Păun (37, 48, 66), Velisar (43), Ciocâlteu (44), Niţescu (49), Cârjan (69-pen, 81), N. Popescu (77, 85, 87)/Faraon (14, pen).
FC Petrolul: Bolboaş (33 Avram) – Olaru, Antoche, Frîncu – Şaim Tudor, Chindriş, Andor, Velisar – Ciocâlteu, Arnăutu, Păun. Repriza a II-a:  Avram (60 Botezan) – Catană, Frîncu, Ţicu – Lambru, M. Ene, Niţescu, M. Bratu (77 F. Sotir) – N. Popescu, Cârjan, Păun (68 Constantinescu). Antrenor: Romulus Ciobanu.
ACS Steagul: Ailincăi – Al. Horjea, Borcescu, Cireaşă, Bordea – R. Horjea, Faraon, Urs, Răducan – Cojocaru, Fogorosi. Au mai jucat: Câslariu – Cristian, Packucs, Ungureanu, Horhocea. Antrenor: Vasile Gherghe.

ACS Steagul Roşu a pierdut clar primul amical al acestei ierni, 1-12 cu Petrolul Ploieşti, meci disputat sâmbătă pe terenul sintetic de la Câmpina.
Elevii lui Vasile Gherghe, cel care în această pauză competiţională l-a înlocuit pe Adrian Hârlab pe banca formaţiei de pe ICIM, au deschis scorul în minutul 14 prin Faraon.
„Lupii” au întors apoi scorul, reuşind un galop de sănătate, 4-1 până la pauză, 12-1 la final.
De luni, petroliştii vor lua startul în primul cantonament al iernii, ce se va desfăşura la Cheile Grădiştei, acolo unde sunt programate alte două jocuri de pregătire, cu Olimpic Cetate Râşnov şi AS SR Braşov.