Făgărăşenii încă mai aşteaptă prima victorie

Publicat la 16 sepembrie 2013

ACS Urban Titu  -  Civitas Făgăraş  2-1 (1-0)
Au înscris: Săndulescu (43), Butoi (72) / Neamţu (69-pen.)
Civitas: Morariu - Mădulărea (85 Stanciu), Sârghe, Săndei, Căpăţână- Onciu ,Jakab (50 Manole), Damian (80 Cocan), Neamţu,Colarez. (78 Csere)- Streza. Antrenori, Nicolaie Văduva - Sandu Cozma.

Făgărăşenii sperau la prima victorie din acest sezon în faţa unei echipe de forţe apropiate.Au fost foarte aproape de o remiză, dar a fost până la urmă o nouă înfrângere pentru că au avut o primă repriză modestă şi nu au avut forţa să pericliteze poarta gazdelor. Spre sfârşitul primei Reprize, Morariu a respins un balon în faţă de unde Săndulescu l-a reluat în plasă. La reluare, făgărăşenii au o posesie mai bună, au 10 cornere, dar fără alte ocazii periculoase de a înscrie.În min. 69 Colarez intră în careu unde este faultat iar penaltiul este transformat de Neamţu pentru 1-1. Bucuria a durat putin pentru că peste trei minute, pe o greşeală de marcaj, Butoi înscrie din careu golul unei înfrângeri făgărăşene ce putea fi evitată.

Vecinii de la Zagon tind la podium
Dintre rezultatele înregistrate în cea de-a treia etapă,  se remarcă egalul obţinut de vecinii din Zagon (pregătiţi de braşoveanul Călin Moldovan) la Reghin, care-i postează pentru moment pe
locul secund.Scorul zilei s-a realizat la Păpăuţi, unde echipa gazdă a pierdut cu 1-6 în faţa Fortunei Câmpina, iar actuala lideră Chindia a obţinut un egal la Bradu.
Rezultatele complete ale rundei :Conpet Ploiesti - FCM Târgovişte 1-1 (0-1); Avântul Reghin - FC Zagon 0-0; Atletic Bradu -Chindia Târgoviste 0-0; FCM Câmpina-Argesul Piteşti 3-1 (2-0); FC Păpăuţi - Fortuna Poiana Câmpina 1-6 (0-2).