Înfrăţirea Hărman  -  Concordia II Chiajna 1-0 (1-0 )
Stadionul din Hărman.
A înscris: Boţia (min.31)
Înfrăţirea: Neagu - Stanciu, Cherciu, Popică, Plumb - Ilie Popa (60 Dârstar), Codreanu, Damian,  (85 Szabo), Staicu, Boţia (75 Strătilă)- Bleambu (65 Filip). Antrenor: Gabriel Kajcsa.
Cartonaş roşu: Codreanu de la oaspeţi (min.50) pentru cumul de avertismente.

Debutanta în liga a III-a, Înfrăţirea, a obţinut o victorie  în faţa ilfovenilor din Chiajna care au avut în formaţie o serie de jucători de la prima formaţie de primă ligă şi în ciuda faptului că aproape o repriză secundă a evoluat în inferioritate numerică după eliminarea lui Codreanu pentru cumul de avertismene. Mai mult în min. 75 gazdelor li s-a anulat un gol pe considerent de fault la portar,  într-o fază care nu s-ar fi impus acest lucru. După o lovitură liberă de la 25 metri Strătilă îi pune o minge lui Damian  care şutează, portarul respinge  până la Staicu  care a urmărit, a înscris dar golul a fost anulat pentru fault. În repriza secundă oaspetii au dominat mai mult, dar Neagu a avut intervenţii deosebite păstrând scorul victorios pentru gazde.

În celelalte meciuri ale primei runde în seria III-a s-au înregistrat rezultatele: FC Voluntari II - CS Afumaţi 1-1 (0-1). V.Mihai (47)/ Iancu (35), Sporting Turnu Măgurele - SCM Piteşti 0-0, Dinicu Golescu - Urban Titu 2-1 (1-0). Stan (39)Haidău (90+2)/ Ghenu (75), Inter Olt Slatina - Atletic Bradu  1-0 (0-0). Popa (87), CS Podari - Sporting Roşiori 2-1 (0-1) Badea (57), Mirescu (87)/Bâră (87).