Unirea Tărlungeni - Gaz Metan Mediaş 2-0 (0-0)
Au marcat:
Petra (58), I. Şerban (63).
Unirea: Muţiu - Vlăsceanu, I. Şerban, Forika, Bucur - S. Marin (cpt.) (90+ Vasiloi) - Minciună, Burlacu, M. Popescu, Petra – Chirciu (75 Petrean, 90+ Monea). Antrenor: Dan Bona
Gaz Metan: Greab - Stancu, Elton De Oliveria, Abrudan (cpt.), Trif - Cristea, Bic (75 Vitinho) - Al. Munteanu, Romeo (46 Llullaku), Figliomeni – Buziuc (46 Băjenaru). Antrenor: Leo Grozavu.
Arbitri: Omar Cristian Dumitrică (Craiova); Mihai Marius Marica (Bistriţa) şi Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea).

Când deja rezultatele negative păreau să devină o normalitate pentru Unirea Tărlungeni, elevii lui Dan Bona au reuşit să contrazică părerile formate în ultima vreme şi să învingă pe Gaz Metan Mediaş, reuşind o evoluţie mult peste aşteptări şi peste ceea ce au arătat până acum în acest sezon. Nu a fost uşor însă, iar în prima jumătate de oră, cei 200 spectatori ar fi pariat pe o victorie lejeră a oaspeţilor, care s-au apropiat de poarta lui Muţiu prin două şuturi ale lui Alexandru Munteanu, respectiv,  Buziuc. Uniriştii au revenit în joc însă pe finalul primei reprize, în prim plan fiind Sorin Marin, omul care execută toate fazele fixe, fie cornere fie lovituri libere, în cazul celor din urmă trimiţând un şut periculos în minutul 37. La un sfert de oră de la reluare, Petra driblează doi adversari în marginea careului de 16 metri şi trage la colţul lung, bără-gol şi o nouă reuşită de generic a tânărului mijlocaş, care avea să descătuşeze ofensiva gazdelor. Cinci minute mai târziu, acelaşi Sorin Marin execută bine un corner, portarul Greab, de altfel excelent până la acest moment, bâlbâie o minge, iar Şerban este pe fază şi face 2-0. Băieţii lui Bona s-au închis apoi foarte bine şi au împins uşor, uşor meciul către o victorie care vine ca o gură de oxigen vitală în păstrarea speranţelor pentru salvare.