Înfrângere categorică la Târgoviște

Autor:

Publicat la 13 aprilie 2017

Chindia – FC Brașov 4-0 (2-0)

FC Brașov a pierdut întâlnirea disputată în deplasare la Chindia Targoviste, scor 0-4. Gazdele au deschis scorul prin Pătru (29), iar Cherchez a majorat diferența până la pauză, trandformând un penalty obținut tot de el, la un fault al lui Șerban (36). La două minute de la reluare, același Cherchez a făcut ca tabela să indice un scor de forfait, pentru ca Nisipeanu să stabilească scorul final în minutul 79. „Am făcut un joc lamentabil, cel mai slab din acest sezon, după părerea mea. Într-adevăr, avem acea problemă, așteptăm cu toții să intre banii de la Steaua, dar asta nu scuză cu nimic evoluția din meciul de la Târgoviște. Băieții sunt jucători profesioniști și ar fi trebuit să arate altceva pe teren. Sperăm să nu se mai lungească soluționarea litigiului. Dacă nu se rezolvă, am mai spus-o, riscăm să închidem taraba. Dacă, însă, se deblochează această situație, consider că avem încă șansele noastre la promovare. Sepsi joacă la UTA, iar apoi trebuie să meargă la Târgoviște, ori Chindia intră serios în cărți cu o eventuală victorie. Din acest punct de vedere e clar, promovarea se va juca până la finalul campionatului”, a declarat la finalul meciului Vasile Dochița, administratorul special al lui FC Brașov.
Au marcat: Pătru (29), Cherchez (36-pen), Cherchez (47), Nisipeanu (79)
Chindia: Căbuz - Martac, Ispas, Vătavu, C. Dinu - Pătru (cpt.)(Dr. Grigore 85'), L. Mihai, Pencea (Parghel 82'), D. Dumitraşcu - Cr. Neguţ, Cherchez (Nisipeanu 75'). Antrenor: Nicolae Croitoru
FC Braşov: Fl. Iacob (cpt.) - Băjan, I. Şerban, Poverlovici (Ichim 63'), Ct. Stan - Enceanu, Vl. Munteanu, P. Iacob, Goge (I. Popa 69') - Grigorie, R. Moldoveanu (Angelescu 56'). Antrenor: Cornel Ţălnar