Înfrângere la limită, dar la urma urmei, înfrângere

AS Berceni - Unirea Tărlungeni  1-0 (1-0)
A înscris: Fl. Sandu (31)
AS Berceni: Meilă-  Epaminonda Nicu, Fl.Sandu, Fâşie, Pazan- Al.Radu, Pătraşcu, Pivniceru, Voican (66 Roman)- Nistor, Al.Stan.
Unirea: Fl.Iacob- Toderaşcu (70 Lita), Şerban, Barbu, Iaru (69 Postolache)-Brujan, Cristea - Marcăş (46 Liviu Nicolae), Enceanu, Sorin Marin- Elek. Antrenor, Laszlo Balint.
Arbitri: Marius Omuţ (Oradea)- Andrei Simonis, Costin Vătămanu (ambii București).

În faţa unei echipe cu jucători deosebit de experimentati precum Nicu, Pivniceru, Fâşie, uniristii au făcut poate cel mai bun joc din acest sezon. Echipa se află în crestere vădită de formă, pierzând pe o greşeală a lui Florin Iacob la o ieşire neinspirată (31= după un corner executat de Pivniceru şi reluat cu capul în plasă de Florin Sandu. Oaspetii au avut 3-4 situaţii clare de a marca, dar tânărul portar al gazdelor, Meilă a zburat din bară în bară şi a scos miraculos mai multe mingii, precum ghiuleaua  lui Sorin Marin în prima repriză din 25 metri. A fost o a doua repriză foarte bună, în care Liviu Nicolaie şi Brujan puteau aduce egalarea, dar de fiecare dată s-a opus Meilă. Cea mai mare ocazie s-a consumat în min. 89 când la lovitura liberă executată de Sorin Marin, Lita a pus capul şi portarul a scos miraculos de la vinclu. Pentru Unirea urmează o nouă partidă dificilă pe propriul teren, în compania formaţiei buzoiene. „Suntem în crestere de formă şi în meciul care urmează trebuie să avem mare grijă pentru că formaţia buzoiană este o echipă bună, dar de care va trebui să trecem”, a declarat antrenorul Laszlo Balint.