NATAŢIE

Înotătorii Coronei au câştigat 8 medalii la Cupa Contratimp de la Târgovişte

Autor: Iulian CUIBAR

Publicat la 20 februarie 2018

Sportivii de la secţia de nataţie a clubului Corona Braşov au avut parte de un weekend plin de clasări pe podium la Cupa Contratimp.
Competiţia desfăşurată la Târgovişte a adunat la start nu mai puţin de 380 de sportivi, antrenorii George Munteanu, Cristina Dima şi Alina Hristov deplasând lânga Turnul Chindiei un numar de 22 de înotatori ai Coronei.
În concursul dedicat seniorilor, Raula Neama a terminat pe locul 2 la proba de „100 de metri fluture” şi pe locul 3 la „100 de metri liber”, în timp ce echipa de „Ştafeta 4x50 metri liber” a încheiat întrecerea pe locul 3.
La categoria „Tineret”, Alexandru Petrache a obţinut medalia de argint, la proba de „100 de metri fluture”.
Palmaresul sportivilor de la Corona în competiţia de la Târgovişte a fost completat de cele 4 medalii obtinute de Alexandru Petrache la categoria juniorilor: locul 1 la „100 metri fluture” şi locul 3 la „100 metri liber”, „100 metri bras” şi „50 de metri liber”.