Curs BNR

1 EUR = 4.5841 RON

1 USD = 3.9032 RON

1 GBP = 5.1388 RON

1 XAU = 160.6797 RON

1 AED = 1.0627 RON

1 AUD = 3.0529 RON

1 BGN = 2.3438 RON

1 BRL = 1.2360 RON

1 CAD = 3.1159 RON

1 CHF = 3.9799 RON

1 CNY = 0.5892 RON

1 CZK = 0.1783 RON

1 DKK = 0.6158 RON

1 EGP = 0.2211 RON

1 HUF = 1.4872 RON

1 INR = 0.0599 RON

1 JPY = 3.4624 RON

1 KRW = 0.3449 RON

1 MDL = 0.2244 RON

1 MXN = 0.2076 RON

1 NOK = 0.4904 RON

1 NZD = 2.7804 RON

1 PLN = 1.0831 RON

1 RSD = 0.0385 RON

1 RUB = 0.0680 RON

1 SEK = 0.4778 RON

1 TRY = 1.0591 RON

1 UAH = 0.1468 RON

1 XDR = 5.4996 RON

1 ZAR = 0.2893 RON

Editia 6586 - 19 oct 10:09

La Sânpetru se pregăteşte următoarea campanie: Nu mai vrem Codreanu!

Autor: Radu COLŢEA

Publicat la 15 mai 2017

La Sânpetru se pregăteşte următoarea campanie: Nu mai vrem Codreanu!

După ce problema pasajului care face legătura între Braşov şi Sânpetru va fi rezolvată definitiv, locuitorii din Sânpentru vor să înceapă o altă campanie împotriva firmei care asigură transportul în comun. De altfel, sâmbătă a fost publicată deja o petiţie online, „Nu mai vrem firma Codreanu în Sânpetru!”, în care se arată că „datorită autobuzelor vechi ale firmei Codreanu, care nu asigură o garanţie pentru transportul în comun, murdare, care fumegă, care prezintă grave deficienţe privind siguranţa călătorilor, datorită nerespectării programului de lucru, datorită comportamentului abuziv al şoferilor, datorită faptului că de 10 ani cetăţenii din Sânpetru suportă aceleaşi condiţii inumane, dorim rezilierea contractului cu această firmă. Vrem să ne asociem cu RATBV sau orice altă firmă care poate asigură un transport un civilizat pentru locuitorii comunei noastre”.


 

Comentarii

Florin

2017-05-27 09:30:31


Masini jegoase.,,Bombe,,pe sosele.ajunge.iar primarul din Sanpetru este un ,,nimic"

viorel

2017-05-17 17:26:45


Licienta de transport se acorda pe anumite nepotisme de vro 15 ani incoace , e interesant inca cum de a reusit SC Codreanu sa isi construiasca o noua autogara in fostul domniul public de langa Gara Bv,cum de a primit autorizatie de constructie si aviz de functionare intr-o zona in care domeniu imobiliar e extraordinar de scump , cum a fost posibil ca domniul public peste noapte sa devina privat ...

CityZen

2017-05-16 11:03:45


cand vad un autobuz de la Codreanu ma grabesc sa il depasesc ca ma umple de fum, trebuie sa aprind luminile de ceata... proasta lumea ca se urca in ele nu popa.

mario

2017-05-16 09:44:31


Scandalul mediatizat dureaza de cateva luni, cei care circula cu " Codreanu" ati vazut vre o schimbare ??? va spun ca nu, il doare la basca el merge inainte, are girul politic, sustinerea autoritatiilor locale si nu are stres. Singura sansa e sa iesim in strada si sa refuzam sa ne mai urcam in cotetele lui.

Jony

2017-05-15 22:28:21


Pol daca pleaca "cordeanu" don primar de unde mai primeste cota?. ca de la RAT sigur nu .DON RUSU este primul vinovat pt transportul asta de toata jena oferit de cumatru Codreanu mai nou si popa in moldova .

Alex

2017-05-15 21:00:16


Ciubuc dat autorităților

ramaru

2017-05-15 18:43:40


in moldova sunt companii de autobuze care tin curatenie luna iar noi la sanpetru mergem in autobuze care nu au fost in viata lor curatate la interior. vina e si a noastra ca uneori am dat biletele inapoi la soferi ca sa mai faca si eu un ban gramada prin revanzare, dar si codreanu si mafia din jurul lui doarme de atatia ani si doar incaseaza bani...

Socrate

2017-05-15 17:49:29


Intrebare (retorica) pt politie: cum se acorda ITP-ul pt astfel de harburi? De ce nu le opresc in trafic pt verificari (RAR, politie)? Noua daca ne fumega toba, face zgomot sau nu ne functioneaza luminile ne iau (la)bani. Pt monopolul lui Codreanu nu se poate face ceva? Se pierd cotizatiile la diversi ? Faceti-va treaba !!!

AM

2017-05-15 09:53:46


Bravo pentru implicarea presei locale in problemele comunitatii ! Multumim.

Ella

2017-05-15 08:11:02


Codreanu sa fie desfintat.Conditiile de transport ale acestei firme sunt execrabile si de neacceptat.

Aurel Amalineia

2017-05-15 07:27:36


Nu v-a mai fi Codreanu ca s-a facut popa

dan

2017-05-15 07:26:59


Mai, mai...dar ce egoisti mai sunt localnicii! Codreanu deserveste zeci de destinatii din judet si din tara. Solutia e alta si tine de investitii in firma de transport respectiva. Si altii se chinuie cu astfel de super calitate. Aia ce dau licenta ce zic oare? Zic oare ceva?

rammstein

2017-05-15 07:07:00


Pupati-l in cur pe pușcăriașul sef,el l-a pus pe moldoveanul ala !!...