leasing@afiparkbrasov.ro leasing@afiparkbrasov.ro

Curs BNR

1 EUR = 4.6975 RON

1 USD = 4.1192 RON

1 GBP = 5.3305 RON

1 XAU = 170.2283 RON

1 AED = 1.1214 RON

1 AUD = 2.9602 RON

1 BGN = 2.4018 RON

1 BRL = 1.0983 RON

1 CAD = 3.1066 RON

1 CHF = 4.1441 RON

1 CNY = 0.6079 RON

1 CZK = 0.1837 RON

1 DKK = 0.6293 RON

1 EGP = 0.2302 RON

1 HUF = 1.4745 RON

1 INR = 0.0579 RON

1 JPY = 3.7645 RON

1 KRW = 0.3669 RON

1 MDL = 0.2402 RON

1 MXN = 0.2160 RON

1 NOK = 0.4829 RON

1 NZD = 2.7866 RON

1 PLN = 1.0943 RON

1 RSD = 0.0397 RON

1 RUB = 0.0620 RON

1 SEK = 0.4579 RON

1 TRY = 0.7696 RON

1 UAH = 0.1472 RON

1 XDR = 5.7408 RON

1 ZAR = 0.2981 RON

Editia 6910 - 22 feb 18:08

Lista completă a candidaţilor pentru Consiliul Judeţean Braşov

Autor:

Publicat la 06 mai 2016

Lista completă a candidaţilor pentru Consiliul Judeţean Braşov

Biroul Electoral Judeţean (BEJ) Braşov a emis ieri deciziile prin care constată rămânerea definitivă a candidaturilor pentru Consiliul Judeţean Braşov.
Listele complete ale partidelor, în ordinea depunerii dosarelor la BEJ de către formaţiunile politice :

PARTIDUL ECOLOGIST ROMÂN
1. Goidescu Ionel - inginer
2. Postolache Nicolae - profesor
3. Sebeni-Comşa Mariana - jurnalist
4. Spinean Ionel - manager
5. Panait Andreea-Maria - jurist
6. Lupu    Gheorghe - inginer (pensionar)
7. Stama Robert-Cosmin - fără profesie
8. Kozák-Olteanu Larisa-Sînziana - profesor
9. Şerban Adriana-Ana - consilier juridic
10. Diaconu Daniel- Nicolae - inginer
11. Stânea Daniel-Constantin - inginer
12. Cucu Alexandru - pompier
13. Pop    Valentin-Gheorghe - fără profesie    
14. Onică Nicolae - director executiv
15. Cuibar Dumitru - inginer
16. Mogan Petru - economist
17. Hărţăganu-Chinchişan Dorin - administrator firmă
18. Ivan Nicolae Adrian - maistru
19. Mocanu Nicolae - administrator
20. Melene  Petru - avocat
21. Chelariu Romeo - mecanic
22. Cârstea Pavel - inginer silvic
23. Sandu Delia-Maria -liber întreprinzător
24. Niţu Mircea - inginer mecanic
25. Pirău Ioan - administrator firmă
26 Ţogoie Ioan - pensionar
27. Voiculeţ Ioan-Mihai - pensionar    
28. Vlad Constantin - pensionar
29. Gogea Marcel - şofer profesionist
30. Tarcă Iulia - contabil
31. Nedeluţ Alina-Mihaela - laborantă
32. Potoschi Ana-Maria – reprezentant vânzări
33. Gârlea Georgeta-Mihaela - profesor
34. Aldescu Loredana - agent turism
35. Tănase Gabriela - şef departament achiziţii
36. Dan Ovidiu-Alexandru -  jurnalist
37. Dincă Tiberiu Dan - fără profesie
38. Stoica Gheorghe-Ion - agricultor
39. Cojocaru Ioana-Corina - inginer silvic
40. Niţu Teodora-Alina - lucrător comercial     
41. Dorin Adina-Mioara - contabil
42. Simen Olivian-Isac - tehnician
43. Ciobanu George-Virgil – fără ocupaţie
44. Diaconu Marius - manager


UNIUNEA DEMOCRATĂ MAGHIARĂ DIN ROMÂNIA
1.Kovacs Attila - lector universitar    
2. Tóásó    Imelda - director    inginer
3. Barabá Laszlo - director    inginer
4.Rőmer-Ambrus    Izabella-Agnes - avocat
5. Géczi    Gellért - viceprimar Săcele
6. Antal    Csaba István - administrator
7. Nádudvary Gheorghe-Augustin-Eugen - pensionar
8. Szakal Andras-Zsólt - director
9. Farkas Anna-Lili- profesor
10. Antal Peter-Csaba- revizor tehnic
11. Rakosi Lajos-Attila - profesor
12. Szilveszter Henrietta - contabil
13. Bölöni László - primar
14. Boda Iános - inginer
15. Hlavathy Zsuzsánna - administrator
16. Ferencz Piroska - pensionar
17. Győrgy Izabella-Zsófia - profesor
18. Kelemen Jozsef-Attila - electrician
19. Vajda Zoltan-Ladislau     - IT manager
20. Szabó Levente-Almos - profesor
21. Szabo Gavrilă - pensionar
22. Feleagă Sergiu-Marian    - economist
23. Kristály Laszló - traducător
24. Lőrincz Bela - viceprimar
25. Bartha Arpad - profesor
26. Szente Ladislau - pensionar
27. Pál    Gyula- întreprinzător
28. Gődri Iosif -viceprimar
29. Dudas Jakab - manager
30. Szabó Szilveszter - casier
31. Kádár Tamás - pompier    
32. Markó Gábor-Iozsef - pensionar
33. Sogor Enikő-Elisabeta - învăţător
34. Szőke-Györke Emese - profesor    
35. Magyari Zita - analist financiar
36. Kádár Márton-Attila - viceprimar
37. Gergely János     - primar
38. Sipos Agnes-Anna -pensionar
39. Rakos Ioan - viceprimar
40. Tóth Sándor - economist
41. Koszta Iolan-Enikő - preot
42. Udvardi Arpad - fotograf
43. Osvath Cecilia-Ana - pensionar
44. Fazakas János -administrator


 PARTIDUL NAŢIONAL LIBERAL
1. Veştea Adrian-Ioan - primar
2. Gabor Alexandru-Adrian - vicepreședinte CJ
3. Coman Claudiu - decan
4. Veştea Mihail – director inginer
5. Cornea Georghe-Claudiu - consilier judeţean, jurist
6. Dumitrescu Flavius - primar
7. Donţu    Mihai Aurel - deputat
8. Mareş Ioan - administrator
9. Drăguţu Ionuţ - consilier economic
10. Paler Ioan Miron - administrator
11. Șoneriu Mihaela-Georgiana - director general
12. Kadas-Iluna    Andrei-Aarius - director
13. Ungureanu Vasile - director general
14. Rada Emil - pensionar
15. Crăciun Dragoş-Romulus - director adjunct
16. Brebeanu Gabriela-Ioana - consilier parlamentar
17. Vocilă George-Adrian    - administrator
18. Noaghea Nelu-Petre - director
19. Abagiu Sorin Florică - inginer
20. Nistor Horia - inginer
21. Pop    Mircea –Virgil - director vânzări
22. Maxim Adrian - director
23. Sarafinceanu-Buibaş Gheorghe - pensionar
24. Câju    Mariana - întreprinzător privat, vicepreşedinte CJ
25. Dragomir  Liviu - director executiv
26. Sfreja Elena - consilier    inginer, economist
27. Puiu    Andreea - șef  birou marketing
28. Nan    Cătălin-Viorel - director marketing
29. Popa     Mircea –Viorel - registrator
30. Trifan Nicolae - pensionar
31. Pintea Cornel-Octavian - director
32. Grusea Mioara-Nicoleta - administrator
33. Ioani     Florin - primar
34. Muntean Cătălin-George - primar
35. Pascu Lucian-Ion - director
36. Taus    Sorin - primar
37. Cocoş Liviu – primar
38. Paltin Cristinel - primar
39. Potînc Mariana-Violeta - liber profesionist
40. Goţea Paraschiva-Georgeta - pensionar
41. Bângălău Ionuţ-Ciprian- agent imobiliar
42. Schlupek Mihai - pensionar
43. Vlad    Anişoara - inspector șef piaţă
44. Toma Meliton - pensionar


PARTIDUL MIȘCAREA POPULARĂ
1. Mihai    Costel - administrator
2. Cîşlaru Corneliu- Vasile - director
3. Blendea Tudor- Cristian - director restaurant
4. Antohe Gheorghe Gabriel -  analist investiţii
5. Tătar    Daniel-Mihai -  administrator
6. Stanciu Vasile - pensionar
7. Munteanu Daniela - expert contabil
8. Lazăr    Gheorghe-Virgil - jurist
9. Negoiţă Nicolae Raul - student
10. Băilă Gheorghe - profesor antrenor
11. Stoea Gheorghe -  director
12. Popa    Dan Cătălin - funcţionar economic
13. Iancău Roxana - director economic
14. Dodo Arpad-Viorel - preşedinte asociaţie
15. Manolachi Emil - manager
16. Văduva Gheorghe - director general
17. Rusu Iulian - solist instrumentist
18. Vlăsceanu Mihai - administrator
19. Huţanu Sergiu Ionuţ - inspector
20. Rusei Petru - Radu - inginer protecţia mediului
21. Olăianoş Mihai- Gabriel - manager transporturi
22. Mezdrea Vasile - consilier juridic
23. Sotiriade Dan Marian - asistent brokeraj
24. Alecsandru Ortansa - pensionar
25. Galavan Vasile- Razvan - student
26. Marica Eugen - profesor
27. Radu Ana-Maria - asistent manager
28. Ciobanu Cosmin – Dumitru - agent vânzări
29. Lumînare Ştefan- Marius - administrator
30. Arsenie Florin - administrator
31. Neacşu Alexandru - avocat
32. Antohe-Marica George-Adrian - student
33. Ştefan Răzvan-Mihai - administrator
34. Paladoiu Mihai - farmacist
35. Sandru Gheorghe-Alexandru - casier
36. Spiridon Dan- Alexandru - inginer
37. Dobre Alexandru - sociolog
38. Andronic Cosmin-Iulian - student
39. Şerban Gheorghe Valentin - student
40. Muntean Sabin-Florin - administrator
41. Dan    Daniel - inginer
42. Mladin Tiberiu-Ionuţ - student

 PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT
1. Dunca Marius-Alexandru - consultanţă în afaceri
2. Mînzatu Roxana - expert fonduri nerambursabile
3. Chirilaş Tiberiu-Nicolae -  primar
4. Popa Mihai-Valentin - avocat
5. Mohaci Mihai -inginer
6. Enache Paul -    antrenor fotbal
7. Bucur    Ariana-Oana - inspector general
8. Orţan    Ovidiu-Florin - medic
9. Manea Ion - preot
10. Dragoman Aurora - consultant
11. Suciu Iosif - administrator
12. Iatan    Adrian - agent comercial
13. Anghel Robert-Ciprian - cadru didactic
14. Tănase Ionuţ - profesor de istorie
15. Băbuţă Claudiu - administrator
16. Petrăreanu Dan - inginer
17. Giurma Daniel-Ion - economist
18. Coman Ioan - medic veterinar
19. Mitric Radu-Teodor - director
20. Șoană Radu-George - expert parlamentar
21. Urse    Gabriela - manager firmă
22. Nicoară Lucian-Florin - director vânzări
23. Colţea Gabriela - director
24. Grădinaru Nicolae- Mircea - consilier marketing
25. Beca     Olimpia - pensionar
26. Pandrea Viorica-Mihaela - medic
27. Doda Marius-Adrian - director
28. Cîmpeanu Paul Mihai - jurist
29. Samson Mihai-Liviu - administrator
30. Dolan Alin Gabriel - manager
31. Domnişoru Ioan-Dan - pensionar
32. Bărbulescu Bogdan-Andrei - consilier expert
33. Mitea Gheorghe-Viorel -consilier juridic
34. Șerban Marilena - pensionar
35. Moldovanu Loredana - educator
36. Ghimbăşan Adrian-Cosmin - inginer geodez
37. Marcu Marin-Gabriel - administrator
38. Raicovici Valerica - pensionar
39. Liliac Costică - pensionar
40. Predeleanu Daniel-George - administrator
41. Ilie Stanca-Roxana - contabil
42. Dănilă Elena - liber profesionist    
43. Ţintea Narcis Radu - administrator
44. Cozma Marius-Romică - şef formaţie
 

UNIUNEA NAŢIONALĂ PENTRU PROGRESUL ROMÂNIEI
1. Olteanu Luminiţa- Nicoleta, consilier juridic
2. Ion-Dumitrescu Dumitru, director adjunct Administraţia Fiscală
3. Buţan    Dumitru    Pensionar, economist
4. Melinte Silviu, administrator
5. Ionescu Maniela-Carmen, administrator
6. Roşca    Ancuţa, jurist
7. Sercel    Claudia, avocat
8. Frunteş Nicolae-Radu, pensionar
9. Roşioru Andrei, manager
10. Pop    Laurian-Claudiu, manager
11. Mărginean Claudiu-Constantin, ambulanţier
12. Lupu Ciprian-Daniel, manager
13. Buta    Octavian, viceprimar
14. Onacă Ion-Daniel, director
15. Milea Nicolae, asistent veterinar
16. Szalad Cătălin-Corneliu, economist
17. Florea Ioan, administrator
18. Olteanu Adrian, director
19. Huntai Ioan, manager
20. Macavei Tania-Carmen, medic
21. Băcilă Alexandru, inginer
22. Cornea Gheorghe-Daniel, manager
23. Garcea Ion, pensionar
24. Ghica Giorgiana, manager
25. Boltinescu Ion-Georgică, pensionar
26. Munteanu Laurenţiu-Ion, inginer
27. Iacob Gheorghe, pensionar
28. Cojocaru Gheorghe, dispecer
29. Nicolau Ionel, mecanic
30. Grancea Alexandrina Ghiorghiţa, manager
31. Weber Florentina-Iuliana, conferenţiar
32. Gavrilă Gheorghe, pensionar
33. Beca    Cătălin-Ioan, director
34. Barbu Vlad-Horia, consultant
35. Toma Gheorghe-Adrian, tehnician
36. Caucă Roxana-Monica    , casnică
37. Marşavela Virgil, agent comercial
38. Neculoiu Mihai, fochist
39. Necula Samoilă, inginer
40. Ştefu Ioan, avocat
41. Ittu    Gheorghe, pensionar
42. Georgescu Andrei, registrator
43. Bărgăoanu Ioan-Cristian, tehnician
44. Radu Liviu, mecanic locomotiv[


FORUMUL DEMOCRAT AL GERMANILOR DIN ROMÂNIA
1. Fernolend Carolina, director
2. Wittstock Eberhard-Wolfgang, pensionar
3. Drăghici Gabriel-Cristian, avocat    
4. Drotleff Dieter-Walter, pensionar
5. Luczay Thomas-Johann, fizio-terapeut
6. Hübner Dagmar, director
7. Seitz    Klaus, specialist SSM
8. Toader Rausch    Monika Georgeta, profesor
9. Wilk    Elisa, redactor, jurnalist
10. Braun Werner    , nanager
11. Macedonschi    Cristian, director
12. Ungar Arnold    , avocat    
13. Hermel Edmond Roland, administrator    
14. Șindilariu Thomas, istoric
15. Bogdan Octavian, administrator    
16. Gross Karl-Heinz, inginer
17. Stengel Norbert, administrator    
18. Neubert Esther Christiane, muzician
19. Hampel Binder Andrea Enikö,  medic
20. Klein Albrecht-Gernot    Admi-Nistrator, inginer
21. Obogeanu Cosmin-Alexandru-Dumitru, account manager
22. Marian Robert Antrepre-Nor, economist
23. Zach    Jürgen, profesor
24. Sudrigian Ralf, jurnalist
25. Binder Paul, analist
26. Ercău Bruno, proiect manager
27. Cristian Paul-Alexandru, organist
28. Schlandt Hans-Eckard,  organist
29. Lehni Werner-Bernhard,  pensionar
30. Marian Emil, director    
31. Nicolescu  Sandra-Monika, proiect manager
32. Gross Gerhild    Admi-Nistrator, funcţionară
33. Heigl Bernhard, arhivist
34. Berbec Christel, pensionar
35. Ziriakus Dieter-Petru, pensionar
36. Dovâncă Mihai-Liviu, administrator
37. Tantarean Emöke, director economic
38. Nedelcu Iulia Anca, economist
39. Boldi Ioana-Alexandra, educatoare
40. Boeriu Bettina-Lavinia, studentă
41. Kincses Tiberiu, administrator    
42. Rudolf Ortwin-Gerhard, paracliser
43. Roth    Marius-Erich, îngrijitor clădiri
44. Zeimes Roland, lăcătuș mecanic

PARTIDUL ALIANŢA LIBERALILOR ȘI DEMOCRAŢILOR
1. Duguleană Constantin, conferenţiar universitate
2. Flucuş Paul Aurel, administrator  
3. Boriceanu Alexandru, administrator
4. Biea Elena-Adriana, asistent universitar
5. Năstase Vasile-Sorinel, general manager
6. Suma    Gheorghe-Bogdan, inginer
7. Luca    Viorel, maistru
8. Ciolan  Ștefan-Octavian, profesor
9. Boeriu Iancu, consultant
10. Atomei Adrian, referent de specialitate
11. Cîrje  Cătălin George, viceprimar
12. Motoc  Bogdan-George, director
13. Danciu Radu-Ioan, inspector
14. Popa    Ovidiu Nicolae, asistent manager
15. Hosu Viorel, economist
16. Buţan Horaţiu-Eduard, economist
17. Avram  Andrei-Miluţă, antrenor    
18. Liurcă Bogdan-Mircea, director
19. Mateescu Marius, pensionar
20. Boriceanu Mircea, administrator
21. Găurici Elena, operator verificare
22. Gheorghe  Luminiţa-Sofica, administrator financiar
23. Tudor Vasile, avocat
24. Radu  Ștefanm, pensionar
25. Szigeti Andrei, funcţionar
26. Rişcău Gheorghe, consilier
27. Schiopu Eva-Iboia, funcţionar
28. Onu    Liliana, relaţii şi comunicare publică
29. Ciocan  Ovidiu, psiholog
30. Filofie Ioana-Mihaela, asistent
31. Luca  Vlad-Bogdan, administrator
32. Filofie  Ioana, profesor    
33. Iftode Aurica-Monica, administrator
34. Leca    Radu-Laurenţiu, profesor
35. Bratosin Laura-Ioana, director
36. Tamas Emeric, director hotel
37. Sârghie Ovidiu, inginer geodez
38. Fătu     Ioan, expert tehnic
39. Vecinu Daniel, inginer
40. Manole  Dionisie, director
41. Adam Lucian, administrator
42. Domocos Bogdan-Ioan-Nicolae, investitor
43. Ionescu Alexandru-Cristian, director
44. Buican George- Răzvan, web designer


PARTIDUL NAŢIONAL DEMOCRAT
1. Frenţiu  Ioan, administrator
2. Constantinescu Elena – Irinel, psiholog
3.Văcariu  Vasile    Antreprenor, jurist
4. Daicu    Nicolae, profesor    
5. Stoian    Dan-George, avocat
6. Stakenburg-Giurgi Liliana, mediator
7. Meiu    Ioan, student
8. Rusu    Ion-Victor, pensionar
9. Panait  Ştefan, administrator
10. Albu    Sergiu, diriginte şantier
11. Dragu Ştefan, inginer
12. Piticaş Elena, pensionar
13. Leau    Nicolae, pensionar
14. Oprea Dragoş-Petre, administrator
15. Răducă Alexandru, administrator
16. Ghircoiaş Vichente-Gheorghe, medic
17. Ciopaşu  Ioan, tehnician topograf
18. Garoiu Bucur Sorin, conducător
19. Vlad  Gheorghe-Doru, pensionar
20. Mihu Ioan, fermier
21. Toacă Ioan, administrator
22. Sofonea Mihail-Sorin, şofer
23. Boac    Viorel, fermier
24. Fogoroş Gheorghe Pensionar
25. Blendea Ioan, pădurar
26. Bran Dudu-Lucian, tehnician veterinar
27. Peptea  Sorin, fermier
28. David  Cristina, administrator
29. Suciu Ioan-Silviu, agricultor
30. Ţirea Nicolae, agent
31. Fogoroş Leon, agricultor
32. Mielucă-Crăciunescu Dumitru, pensionar
33. Dragoş Vasile  Muncitor, silvicultor
34. Tican Maria, tehnician zootehnist
35. Dragomir Ioan, ag. veterinar
36. Leau  Mariana, casnică
37. Blaj  Rodica, pensionar
38. Lăcătuş Gheorghe, administrator
39. Sandor Ioan, pensionar    
40. Mondoc  Dănuţ, agricultor
41. Daicu Daniel, consultant imobiliar
42. Bica  Zincuţa, Tricotaje, necalificat
 

+0 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie

banner promotionalbanner promotional