Corona Braşov – Concordia Chiajna 1 -1
Au marcat:  Sg. Buş ‘64,  Strătilă ‘57.
Corona: Marc (‘46 Dănălache) - Martac (‘46 Rodriguez), Asanovic (‘46 Fl. Ilie), Tudose (‘46 R. Damian), Burlacu (‘46 Arce) – Dâlbea (‘46 Olariu, ‘49 Joao Marcos), W. Miranda (‘46 R. Stănescu) – H. Popa (‘46 Chirciu), Vranjkovic (‘46 Lourenco), Brata - Aguirre (‘46 Sg. Buş).
Concordia: Cobrea - Dima, M. Ioniţă, G. Apostol, Bucurică – Coşereanu (‘70 Orlando da Costa)  Bambara – Strătilă (‘70 Florea), Cl. Ionescu, Zuluf (‘81 Mitea)- L. Ganea (‘46 A. Zaharia).

Corona a disputat sâmbătă, pe Stadionul Carpaţi, o partidă amicală împotriva Concordiei Chiajna, încheiată la egalitate (1-1). Ionel Gane a început cu o formulă pe care probabil o va folosi şi împotriva Vasluiului în campionat. În schimb oaspeţii, spionaţi de antrenorul „stegarilor“, Alex Pelici, au evoluat în mare majoritate cu rezervele. În prima parte, scorul alb de pe tabelă a reflectat foarte bine jocul, unul cu intrări la limită, cu mulţi nervi, dar şi cu foarte multe greşeli în ambele tabere. După pauză, Concordia a început mai bine şi braşoveanul Strătilă, rămas singur cu portarul Dănălache, l-a driblat scurt pe acesta şi a trimis în poarta goală. Băieţii lui Jerry Gane au avut după golul primit un lucru care le-a lipsit în multe partide din campionat, reacţie. Prin două ocazii de a marca în mai puţin de un minut, Rafael Stănescu şi Lourenco au anunţat golul lui Sergiu Buş care a împins foarte bine mingea pe lîngă portarul ilfovenilor, mult ieşit. Presiunea gazdelor s-a stins uşor după egalare, Chiajna a reintrat în joc, pe final Dănălache salvînd chiar remiza la un şut din interiorul careului al lui Zaharia. „Era important să avem un joc în această pauză. a fost un test cu lucruri bune şi dar şi mai puţin bune. Ca şi în jocul de la Timişoara au fost momente care îmi dau speranţa ca putem creşte şi vom începe să acumulăm puncte. Trebuie să acumulăm cât mai multe puncte până la iarnă. Atunci se va trage linie şi dacă vor exista şanse de salvare, vom merge pe această idee, iar dacă nu, atunci vom aborda altfel returul şi ne vom pregăti pentru Liga a 2-a“, a declarat la final tehnicianul Coronei. Vlad Munteanu, lovit de o gastrită, a fost menajat şi a făcut alergare uşoară alături de Neacşa.
Acesta din urmă, oricum suspendat pentru partida cu Vaslui, a intrat într-un program separat de pregătire, fiind pedepsit pentru evoluţiile mai puţin convingătoare avute de la începutul sezonului. Intrat la pauză, Vasile Olariu a ieşit accidentat după 5 minute, diagnosticul cel mai probabil fiind rupture musculară.