Curs BNR

1 EUR = 4.6599 RON

1 USD = 4.1469 RON

1 GBP = 5.3479 RON

1 XAU = 159.6578 RON

1 AED = 1.1291 RON

1 AUD = 2.9851 RON

1 BGN = 2.3826 RON

1 BRL = 1.1008 RON

1 CAD = 3.1326 RON

1 CHF = 4.1011 RON

1 CNY = 0.5960 RON

1 CZK = 0.1795 RON

1 DKK = 0.6246 RON

1 EGP = 0.2310 RON

1 HUF = 1.4438 RON

1 INR = 0.0571 RON

1 JPY = 3.6343 RON

1 KRW = 0.3655 RON

1 MDL = 0.2434 RON

1 MXN = 0.2030 RON

1 NOK = 0.4873 RON

1 NZD = 2.7968 RON

1 PLN = 1.0833 RON

1 RSD = 0.0394 RON

1 RUB = 0.0612 RON

1 SEK = 0.4554 RON

1 TRY = 0.7525 RON

1 UAH = 0.1487 RON

1 XDR = 5.7162 RON

1 ZAR = 0.2864 RON

Editia 6847 - 14 noi 02:10

Rezultatele Şcolii Gimnaziale Hălchiu în competiţiile sportive în anul şcolar 2018-2019

Autor:

Publicat la 11 mai 2018

Rezultatele Şcolii Gimnaziale Hălchiu în competiţiile sportive în anul şcolar 2018-2019

Aşa cum preciza şi Daniel Călin Teodor, profesor de sport şi directorul Şcolii Generale din Hălchiu, elevii îndrumaţi şi antrenaţi de el au obţinut rezultate remarcabile la diferitele concursuri organizate la nivel local, judeţean şi chiar naţional. Iată câteva dintre ele:

Clasele I–IV (Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar)
1. Campioană judeţeană SRugby
2. Vicecampioană regională la SRugby
3. Locul I la Festivalul de SRugby, Bucureşti, octombrie 2017

Clasele V–VIII (Olimpiada Gimnaziilor)
1. Campioană judeţeană la SRugby
2. Campioană regională la SRugby şi Radu Nica cel mai bun sportiv al turneului
3. Menţiune la finala naţională desfăşurată la Izvorani şi Nica Radu cel mai bun sportiv la finale
4. Locul I la Festivalul de SRugby, octombrie 2017
5. Locul II la Cupa Braşovului, SRugby
6. Locul I la faza pe microcerc fotbal
7. Locul I la faza pe sector fotbal
8. Locul IV la faza judeţeană fotbal



Paleta de Aur, ediţia a XIV–a 4–6 mai 2018
Mulţumiri sponsorilor: SC J.A. PETROL SRL – Cătălin Mecles; SC NOVA CHEM SRL – Vlad Grigore; SC SORIN CONSTRUCŢII SRL – Boghiu Sorin; SC SORIDA MRS. SRL – Mănăilescu Benone; SC DORIPESCO SA - Crizbăşan Dorin; SC KEMBLI – MED – Ţivichi Anton; SC  NICO GREC GM SRL – Jinga NIcoleta; SC TUDORELA SRL – Tomuţia Dorin; SC CSAKY DEM TREN SRL – Csakany Gabor; Boghiu Cristian (persoană fizică).
Clasamente pe categorii de vârstă:

Clasele V–VIII
Baieţi simplu
1. Boghiu Alessandro
2. Cristolovean Alexandru
3. Ştefan Flavius
Baieţi dublu
1. Boghiu Alessandro/ Cristolovean Alexandru
2. Sima Robert/ Mănoiu Ştefan
3. Chiru Alin/ Ştefan Flavius
Fete simplu
1. Fazekas Izabella/Chitiu Teodora
2. Năstase Ştefania/Anganu Deliana
3. Cojanu Ionela/ Casu Elena

Categoria 14–19 ani
Baieţi simplu
1. Dragosloveanu Sebastian
2. Morjan Liviu
3. Cojocaru Ionuţ
Baieţi dublu
1. Dragosloveanu Sebastian/Morjan Liviu
2. Cojocaru Ionuţ/Mera Tiberiu
3. Luchian Sebastian/Ciuculete George
Fete simplu
1. Bende Diana
2. Tătaru Andreea
3. Benga Denisa
Fete dublu
1. Bende Diana/ Tătaru Andreea
2. Benga Denisa/Cutieru Gabriela

Categorie 19–45 ani
Simplu
1. Gârbacea Ioan
2. Jinga Bogdan
3. Morjan Alin
Dublu
1. Gârbacea Ioan/Jinga Bogdan
2. Morjan Alin/Cijan Romulus
3. Grigoraş Sergiu/Diţă David

Categoria peste 45 ani
Simplu
1. Tacea Marius
2. Băncilă Ioan
3. Boghiu Ion
Dublu
1. Chiţu Moise/Boghiu Ioan
2. Tacea Marius/Muntean Dumitru
3. Băncilă Ioan/Boghiu Ion

+0 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie