Editia 8166 - 19 apr 09:56

FOTBAL – LIGA IV

Şase pe meci

Publicat la 10 octombrie 2016

Runda cu numărul 7 din Liga a 4-a braşoveană a fost una bogată în goluri, 36 la număr, adică o medie de 6 reuşite pe meci. Scorul etapei a fost reuşit la Zărneşti, unde ASF a trecut lejer, scor 12-1, de Carpaţi Berivoi. Victorii uşoare, cel puţin din punct de vedere al scorului, au avut şi Hălchiu, 5-1 cu Aripile, dar şi Cristian, care după un 6-1 reuşit pe final la Victoria îşi păstrează fotoliul de lider. Unul din jocurile echilibrate s-a disputat la Codlea, între două echipe cu pretenţii la podium, ACSM şi Săcele, scorul final fiind 2-1 pentru gazde, care rămân astfel cu punctaj maxim, având însă un joc mai puţin disputat.

Rezultate etapa a 7-a
Codlea – Săcele 2-1 (Vasilache 64, 84 / Nicodim 74. Delegatul echipei oaspete, Aurel Barbuta, a fost trimis in tribuna in minutul 38 ptr proteste la deciziIle brigazii de arbitri) 1-3 la juniori.
Voila-Rupea/Homorod 0-4 (Chelaru 2, Danila 12,66,89) 0-4 la juniori.
Hălchiu – Aripile 5-1 (Cojocaru 65, 83, Cojan 72, L. Barabas 8, Celmare 80 / Badea 39).
Victoria – Cristian 1-6 (Croitoru 72 / Varlan 37, 67, Hanza 78, Constantinescu 85, 89. Eliminare la gazde – Agrganesciuc, 43 – fault grosolan. În minutul 45, un spectator a aruncat cu o piatră într-unul dintre asistenţi, cauzându-i o plagă la mână. Au fost acordate îngrijiri medicale şi jocul a fost reluat) 5-2 la juniori.
Zărneşti – Berivoi 12-1 (Stanislav 5, 57, Dascalu 31, 51,20 61, Miclis 39, Purcăriu 47, 75, 77, Soomandru 71, Lazar 81, Fainaru 89 /) 0-1 la juniori.
Prietenii Rupea – Steagu Roşu 2-1 (Borcoman 66, 78 / Cristea 61) 2-1 la juniori.