FOTBAL – LIGA 3

SR-ul şi Râşnovul, învinse la limită

Autor: Petra VÂRLAN

Publicat la 13 sepembrie 2021

Deşi a condus încă din primul minut, Olimpic Cetate Râşnov (foto sus) s-a văzut învinsă, la final, în duelul cu Sepsi OSK 2 Sfântu Gheorghe, din etapa cu numărul trei a Ligii a 3-a, scor 2-1 (1-0). Diego Alupoaie a marcat la prima fază a partidei de vineri după amiază, stabilind totodată scorul pauzei. În partea a doua, covăsnenii lui Alexandru Andraşi au fost mai insistenţi în atac, iar râşnovenii lui Petre Lucian n-au mai reuşit evoluţia destul de solidă din primele 45 de minute. Consecinţă logică, Sepsi 2 a întors rezultatul, prin reuşitele semnate de Mathis (56) şi David Robert (60).
Şi SR Braşov (foto jos) a pierdut jocul din acest weekend, 3-2 (2-0), tot în deplasare, la CSO Plopeni. Prahovenii au deschis scorul prin V. Popescu (21), iar C. Vlad a majorat diferenţa până la pauză (42). A. Paraschivoiu a făcut 3-0 după ceva mai bine de o oră de joc (64), pe final „galben-negrii” reducând din diferenţă prin Şerban (81) şi Burlacu (90+2, din penalty).