Editia 8171 - 26 apr 04:14

Tibi Ghioane și Romeo Surdu s-au impus la Turneul Vedetelor Acerbis

Publicat la 04 ianuarie 2018

Alstadt, echipa lui Tibi Ghioane și Romeo Surdu a câștigat a 13-a ediție a Turneului Vedetelor Acerbis, după ce a învins în finală (1-0) pe No Problem, cu Florin Cernat, Dinu Todoran și Răzvan Marin.

No Problem: Florin Iacob, Florin Ungurianu, Levi Mihok, Florin Cernat, Marian Constantinescu, Dinu Todoran,  Radu Burciu, Toma Vincene, Adrian Călugăreanu, Răzvan Marin, Paul Iacob

Alstadt: Bogdan Căucă, Marius Ursache, Tibi Ghioane, Nicodim Marius, Vișan Ionuț, Robert Sala, Răzvan Iacob, Adrian Pînzaru, Cristi Ionescu, Gyuszi Balint, Mircea Minescu, Romeo Surdu.

Podiumul a fost completat de Piastrella, care a învins în finala mică, scor 5-3, pe Hidrogrup.

Pronostic Sportiv, echipă la care au jucat foștii steliști Petre Marin, Mirel Rădoi, Adrian Neaga, Gigel Coman, Stelian Stancu, Sorin Paraschiv, a terminat turneul pe locul 9, învingând cu 1-0 pe Fintrans în joc de clasament.

Cel mai bun portar a fost Ursache Marius, Florin Cernat a ieșit golgheter al competitiei, iar Radu Burciu, component al nationalei de minifotbal, a fost declarat cel mai bun jucător.

Înaintea finalei mari a avut loc un meci demonstrativ între mai mulți componenți ai generației 2000 de la FC Brașov, ultima calificată in cupele europene.

"Galbenii" i-au învins cu 4-1 pe "albi", golurile fiind marcate de Constantinescu, Benciu, Vasc, Moldovan respectiv Cristi Ionescu.

Au evoluat Gabi Coșa, Ioncsi Gnadt, Iuliu Andrasi, Sandu Andrasi, Marian Ivan, Cristi Ionescu, Mugurel Buga, Florin Stângă (albi), Florin Ungurianu, Florin Iacob, Ionel Cazangiu, Flavius Moldovan, Cristi Vasc, Mihai Stere, Marius Benciu, Giuszi Balint, Marian Constantinescu (galbeni).