Trupa lui Bona, victorie înaintea cantonamentului

Autor: Iulian CUIBAR

Publicat la 31 iulie 2017

Olimpic Cetate Râşnov - Unirea Slobozia 1-0 (0-0)

CS Olimpic Cetate Râşnov a disputat sâmbătă dimineaţă un joc amical în compania formaţiei de liga a treia, Unirea Slobozia. Trupa condusă de Dan Bona şi Vasile Tatarciuc s-a impus cu scorul de 1-0 (0-0). Unicul gol al meciului a fost marcat de Şimon în minutul 80.În prima repriză cei doi antrenori au folosit următoarea formulă de echipă.  Potcoavă - Nicolăescu, Potecu, Bogyor, Portic - S.Marin, Minciună, Leonte, Boţia - Alupoaie - Marian. La pauză Emanuel Popa a intrat în locul lui Marian iar Vasiloi l-a înlocuit pe Sorin Marin. Pe parcursul celui de-al doilea mitan au intrat pe teren şi ceilalţi componenţi ai lotului râşnovean. „A fost un joc bun din partea băieţilor. Am avut o organizare foarte bună pe tot parcursul meciului şi am reuşit la final să ne impunem. Urmează ca de luni să intrăm într-un cantonament la baza proprie, care se va încheia pe 9 august”, a declarat antrenorul secund al râşnovenilor, Vasile Tatarciuc.În timpul cantonamentului, Olimpic Cetate Râşnov va juca un amical împotriva formaţiei din Miercurea Ciuc, pentru ca pe 10 august să evolueze împotriva celor de la FC Voluntari 2.