Editia 8171 - 26 apr 23:43

HANDBAL FEMININ

Victorie fără istoric pentru Corona

Publicat la 27 martie 2017

Corona Braşov s-a impus lejer, scor 26-15 (11-9), în jocul din etapa a 26-a din Liga Naţională de handbal, împotriva Unirii Slobozia. În prima repriză ambele echipe au ratat extrem de mult, scorul pauzei fiind 11-9. În partea a doua, handbalistele Braşovului au avut mult mai multă exactitate, desprinzându-se treptat şi risipind orice emoţie asupra rezultatului. Profitând de diferenţa de pe tabelă, antrenorul Dragoş Dobrescu le-a acordat minute bune şi junioarelor Bucur, Creţu şi Hosu. Pentru Corona au marcat Cartaş (8), Briscan (2), Neagu (4), Ciuciulete (2), Chiper (1), Pricopi (1), Bondar (2), Crăciun (3), Bucur (1), Tivadar (1), Marcu (1).
„Mă aştept mai mult să jucăm constant 60 de minute. Dacă aş fi ştiut că fetele joacă aşa în repriza a doua, veneam direct la pauză, ca să glumesc un pic. Prefer să începem şi să terminăm bine, pentru că sunt meciuri în care pentru a câştiga e nevoie să joci la fel pe întreaga lor durată”, a declarat la final antrenorul Coronei.