Editia 8169 - 24 apr 01:31

FOTBAL

A doua victorie în amicale pentru AS SR

Publicat la 07 februarie 2018

AS SR Braşov a reuşit a doua victorie în amicalele acestei ierni, 1-0 cu CS Afumaţi, echipă situată pe locul al patrulea în clasamentul Ligii a 2-a, jocul disputându-se marţi la Cheile Grădiştei. Golul formaţiei antrenate de Florin Stângă a fost opera a doi jucători transferaţi în această pauză competiţională, atacantul Emil Popa reluând la colţul lung o pasă a mijlocaşului Strătilă, în minutul 42. Jocul s-a disputat în condiţii grele, pe un teren acoperit cu zăpadă, jucătorii având de luptat şi cu un vânt aspru. Sâmbătă, „galben-negrii” vor intra în cantonament, pentru o săptămână, la Tărlungeni, unde au stabilit deja un meci amical, cel cu Olimpic Cetate Râşnov, pe 17 februarie. Totodată, elevii lui Florin Stângă ar putea disputa încă un joc de pregătire pe parcursul cantonamentului, cu Abatorul Slobozia (marţi, 13 februarie). AS SR are două victorii (1-0 cu CS Afumaţi şi 4-2 cu FK Miercurea Ciuc) şi două înfrângeri (0-3 cu FC Hermanstadt şi 0-5 cu Petrolul Ploieşti) în partidele de verificare disputate în această iarnă.