HOCHEI

Au trecut de Fehervari la lovituri de departajare

Autor: Dan NEACŞA

Publicat la 05 noiembrie 2018

După succesul din derby-ul contra lui SC Miercurea Ciuc (8-3), Corona Braşov Wolves a trecut şi de Fehervari Titanok, scor 3-2 după lovituri de departajare (0-1, 1-0, 1-1, 0-0, 1-0). Meciul a început cu un duş rece pentru „lupi”, care au încasat primul gol în minutul 7.
În partea a doua a meciului Dorofeev a reuşit să puncteze în superioritate (30), iar repriza a treia a fost una echilibrată, câte un gol de ambele părţi, pentru braşoveni înscriind Tendler (48).
După prelungiri fără goluri, la lovituri de departajare pentru Corona au marcat Trancă, Lidhammar şi Tendler, ultimul aducând victoria. Wolves se află pe locul 3 în Erste Liga, cu 41 de puncte în 21 de jocuri.
Sâmbătă şi duminică, Corona Wolves Braşov a jucat în Campionatul Naţional cu Sportul Studenţesc, ambele partide castigate lejer, 16-4 (6-0, 3-3, 7-1), respectiv 13-2 (3-0, 3-1, 7-1).
În competiţia internă, formaţia braşoveană se află pe locul secund, cu 36 de puncte.