Curs BNR

1 EUR = 4.9250 RON

1 USD = 4.1340 RON

1 GBP = 5.7441 RON

1 XAU = 238.2808 RON

1 AED = 1.1255 RON

1 AUD = 3.1162 RON

1 BGN = 2.5181 RON

1 BRL = 0.8254 RON

1 CAD = 3.3425 RON

1 CHF = 4.4992 RON

1 CNY = 0.6423 RON

1 CZK = 0.1931 RON

1 DKK = 0.6623 RON

1 EGP = 0.2639 RON

1 HUF = 1.3889 RON

1 INR = 0.0560 RON

1 JPY = 3.7521 RON

1 KRW = 0.3659 RON

1 MDL = 0.2321 RON

1 MXN = 0.2023 RON

1 NOK = 0.4811 RON

1 NZD = 2.8885 RON

1 PLN = 1.0833 RON

1 RSD = 0.0419 RON

1 RUB = 0.0573 RON

1 SEK = 0.4824 RON

1 TRY = 0.4771 RON

1 UAH = 0.1520 RON

1 XDR = 5.9062 RON

1 ZAR = 0.2932 RON

Editia 7478 - 18 iun 18:22

FOTBAL – LIGA 4

Codlea a avut noroc la prima tragere

Autor: Petra VÂRLAN

Publicat la 10 mai 2021

ACS Steagu Roşu va reprezenta judeţul în faza naţională a Cupei României

Codlea a avut noroc la prima tragere

ACSM Codlea, campioana judeţului Braşov, în sezonul pandemic 2020-2021, încă dinaintea ultimei etape, a avut noroc la tragerea la sorţi a turului preliminar a barajelor de promovare în Liga a 3-a. Băieţii lui Ciprian Ursu vor evolua direct în turul secund, Cluj (Academia de Fotbal Viitorul Cluj) – Bacău (Dinamo Bacău), Sibiu (FC Avrig) – Prahova (Petrolul 95 Ploieşti) şi Satu Mare (Victoria Carei) – Argeş (Real Bradu) fiind întâlnirile care vor avea loc miercuri, potrivit liga2.prosport.ro.
Celelalte judeţe care vor da echipe direct în turul doi sunt Arad (Frontiera Curtici), Buzău (ACS Team Săgeata), Caraş-Severin (Voinţa Lupac), Constanţa (CSO Ovidiu), Dolj (Dunărea Calafat), Hunedoara (CSA Aurul Brad), Ialomiţa (CSM Feteşti), Ilfov (Viitorul Domneşti), Maramureş (CSM Sighetu Marmaţiei), Mehehinţi (Viitorul Şimian), Mureş (CS Iernut), Sălaj (Rapid Jibou), Suceava (Viitorul Liteni), Teleorman (Rapid Buzescu), Timiş (Pobeda Star Bisnov), Vâlcea (FC Băbeni) şi Vaslui (CSM Vaslui).
A doua fază a barajului se va juca în manşă dublă, cele 21 de reprezentante ale Ligilor 4 urmâjd a întâlni cele mai slab clasate echipe din Liga a 3-a (locurile 9 şi 10 din cele zece serii plus cel mai slab clasat loc 8). Tragerea la sorţi va avea loc joi.
Alba, Bihor, Bistriţa-Năsăud, Botoşani, Brăila, Bucureşti, Călăraşi, Covasna, Dâmboviţa, Galaţi, Giurgiu, Gorj, Harghita, Iaşi, Neamţ, Olt, Tulcea şi Vrancea nu au organizat campionat de Liga 4 în condiţiile stricte impuse de FRF.  
În altă ordine de idei, ACS Steagul Roşu Braşov va reprezenta judeţul nostru în faza naţională a Cupei României, care probabil va debuta spre finalul lunii iulie. Elevii lui Ionuţ Mitroi au câştigat ultimul meci al playoff-ului Ligii a 4-a, de la Ghimbav, 3-2 cu CS Colţea 1920 Braşov, asigurându-şi astfel poziţia secundă în clasamentul final.
În celălalt meci al ultimei runde, Olimpic Zărneşti a trecut cu 2-0 de ACSM Codlea.
Clasamentul final al Ligii a 4-a Braşov: 1. Codlea 20, 2. ACS Steagu Roşu 16, 3. Zărneşti 13, 4. Colţea 2.

+0 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie

banner promotionalbanner promotionalbanner promotionalbanner promotional