Curs BNR

1 EUR = 4.7218 RON

1 USD = 4.2434 RON

1 GBP = 5.2941 RON

1 XAU = 194.6143 RON

1 AED = 1.1552 RON

1 AUD = 2.9577 RON

1 BGN = 2.4142 RON

1 BRL = 1.1247 RON

1 CAD = 3.2319 RON

1 CHF = 4.2986 RON

1 CNY = 0.6172 RON

1 CZK = 0.1852 RON

1 DKK = 0.6325 RON

1 EGP = 0.2556 RON

1 HUF = 1.4518 RON

1 INR = 0.0615 RON

1 JPY = 3.9255 RON

1 KRW = 0.3591 RON

1 MDL = 0.2415 RON

1 MXN = 0.2225 RON

1 NOK = 0.4901 RON

1 NZD = 2.8374 RON

1 PLN = 1.1104 RON

1 RSD = 0.0401 RON

1 RUB = 0.0673 RON

1 SEK = 0.4492 RON

1 TRY = 0.7418 RON

1 UAH = 0.1664 RON

1 XDR = 5.8479 RON

1 ZAR = 0.3042 RON

Editia 7318 - 21 oct 22:14

Cu ce candidaţi încearcă partidele să câştige Consiliul Local Braşov

Autor:

Publicat la 06 mai 2016

Cu ce candidaţi încearcă partidele să câştige Consiliul Local Braşov

Biroul Electoral Municipal (BEM) Braşov a emis ieri deciziile prin care constată rămânerea definitivă a candidaturilor pentru Consiliul Local Braşov .
Listele complete ale partidelor, în ordinea depunerii dosarelor la BEM de către formaţiunile politice :

1. PARTIDUL ECOLOGIST ROMÂN
1. Sebeni – Comşa Mariana
2. Donosă Adina
3. Onică Nicolae
4. Comşa Marius
5. Stroie Gabriela
6. Cuibar Dumitru
7. Marele Mihaela Anca
8. Ursoiu Dorin Radu
9. Sandu Delia Maria
10. Buciu Elena Petronela
11.  Grecu Ionuț Gabriel
12.  Balas Florin Mircea
13.  Antal Marius Arpad
14.  Aciu Carmen Manuela
15.  Crăciun Claudiu Constantin
16.  Micu Nicoleta
17.  Ţarcă Iulia
18.  Manea Maricica
19.  Achim Oana Maria
20.  Diaconu Marius
21.  Bîrcu Radu Ioan
22.  Florea Mihai
23.  Todică Razvan Lucian
24.  Drăguț – Ionescu Mihaela
25.  Mănoiu Gheorghe
26.  Balan Elena
27.  Dorin Adina Mioara
28.  Crăciun Ioan Sorin
29.  Balasz Bunel Gabriel
30.  Dan Ovidiu Alexandru
31.  Dinu Gabriel Laurențiu
32.  Dorin Ion
33.  Bîtea Mariana
34.  Cătănaş Claudia


2. UNIUNEA NAŢIONALĂ PENTRU PROGRESUL ROMÂNIEI
1. Ion – Dumitrescu Dumitru
2. Olteanu Adrian
3. Micu Ovidiu
4. Melinte Silviu
5. Cojocaru Gheorghe
6. Lupu Ciprian - Daniel
7. Weber Florentina - Iuliana
8. Macavei Tania - Carmen
9. Pâslaru Valentin
10.  Ștefu Ioan
11.  Bulgaru Victor
12.  Radu Liviu
13.  Rusu Florin - Nicolae
14.  Boltinescu Ion - Georgică
15.  Blaga Eugen
16.  Ţolovici Adrian
17.  Hoju Petru - Iulian
18.  Marinescu Sorin
19.  Cosmuța Ioan - Stelian
20.  Garcea Ioan
21.  Grancea Alexandrina – Ghiorghița
22.  Drilea Claudiu
23.  Anghel Cristina - Gabriela
24.  Tampa Camelia
25.  Baciu Ioan
26.  Ștefan Sorinel
27.  Petre Ciprian
28.  Pop Laurian - Claudiu
29.  Roşioru Andrei
30.  Roşca Ancuța
31.  Baku Angela - Lăcrămioara
32.  Însurățelu Emanuela
33.  Nechiforiuc Doru – Bogdan
34. Borca Cosmin Gheorghe


3. PARTIDUL NAŢIONAL LIBERAL
1. Oprică Florentin-Adrian
2. Ţop-Ferghete Florentina Carmen
3. Rusu Sebastian Mihai
4. Cojocea Roxana
5. Ciovică Octavian Eugen
6. Mara Iulian
7. Chifu Sergiu Marian
8. Radu-Iov Constantin
9. Bucur Ciprian Ionuț
10.  Bădulescu Sebastian Gabriel
11.  Durbacă Alexandrina Adina
12.  Râncu Nadia
13.  Diaconu Pamela Maria
14.  Constantin Doru Ștefan
15.  Nanu Mihai Codruț
16.  Năstase Bogdan Florin
17.  Vieriu Costel
18.  Chelbuță-Ban George Augustin
19.  Trifan Maria
20.  Rotaru Gheorghe
21.  Șoim Andrei Daniel
22.  Arnocz Tibor
23.  Goran Constantin
24.  Făgărăşanu-Scurtu Liliana Cecilia
25.  Costea Florian
26.  Horvath Valentin Mihai
27.  Petcu Mirela Camelia
28.  Petraşco Vasile
29.  Chiricheş Andrei Ciprian
30.  Dumitru Ion
31.  Lukacs Laurențiu Constantin
32.  Stănescu Ortansa Natalia
33.  Barabas Peter Csabo
34.  Farcas Csaba Szoltan


4. PARTIDUL NOSTRU
1. Andronic Dorin
2. Anghel Gheorghe
3. Bara Attila
4. Bejan Laurențiu Liviu
5. Beldean Nicolae Laurențiu
6. Boca Paul Marco
7. Dinu Mihail Lucian
8. Dumitru Florea Ciprian
9. Georgescu Alexandru Cătălin
10.  Gherman Marilena Constanța
11.  Godri Mihai Robert
12.  Ichim Ciprian Radu
13.  Mezei Carmen Silvia
14.  Miclea George Ovidiu
15.  Sava Sorin Eugen
16.  Șerban Mihaela
17. Zaharia Liviu


5. PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT
1. Popa Răzvan
2. Comşulea Eugen
3. Patraşcu Lucian
4. Tărăbuță Dumitru
5. Duțu Tudor Alexandru
6. Crivineanu Alexandra Ioana
7. Stroe Ioan
8. Bunghiuz Marius Ștefan
9. Achim Gheorghe Silviu
10. Bertea Anca Dora
11. Urse Gabriela
12. Bogdan Mircea
13. Chicuş Constantin Alexandru
14. Cornici Florin Mihai
15. Muraru Daniel George
16. Neagoe Marinela
17. Fieraru Pavel
18. Șerban Marilena
19. Homorodeau Martin
20. Pagu Daniel Marian
21. Roman Vasile
22. Raicovici Valerica
23. Dănilă Elena
24. Dragoman Aurora
25. Liliac Costică
26. Boitan Valeria
27. Florea Ioan
28. Șontică Gheorghe
29. Boț Aurelia
30. Cojenelu Vasile
31. Mățăoanu Titi
32. Boacă George
33. Bulău Alexandru Ioan
34. Nicoară Lucian Florin


6. UNIUNEA DEMOCRATĂ MAGHIARĂ DIN ROMÂNIA
1. Toaso Imelda
2. Barabas Laszlo
3. Toro Tamas
4. Petki Pal
5. Hazi Eszter
6. Szilveszter Henrietta
7. Nadudvary Gheorghe- Augustin - Eugen
8. Farkas Ana -Lili
9. Sipos Agnes -Anna
10. Reiff Zsuzsa –Piroska
11. Szente Ladislau
12. Ambrus Carol
13. Bartha Reka-Emese
14. Bartha Arpad
15. Boda Ianos
16. Vajda Zoltan- Ladislau
17. Antal  Csaba-Istvan
18. Udvardi Arpad
19. Koszta  Iolan – Eniko
20. Gavril Izabella
21. Szoke Gyorke –Emese
22. Bădău Tunde – Iren
23. Marko Gabor –Iozsef
24. Grepaly Emil-Csaba
25. Oszvath Cecilia- Ana
26. Szabo Maria-Magdolna
27. Pakot Zoltan
28. Cherecheş Adriana-Claudia
29. Kiss Gizella
30. Agoston Emerik
31. Sogor Eniko- Elisabeta
32. Csiky Iosif
33. Solyom  Elisabeta
34. Varga Bela


7.  PARTIDUL MIŞCAREA POPULARĂ
1. Mihai Costel
2. Neacşu Alexandru
3. Hathazi Ladislau
4. Antohe Marica George Adrian
5. Mezdrea Vasile
6. Ţigănaş Teodora Mirela Diana
7. Rusu Iulian
8. Antohe Gheorghe Gabriel
9. Negoiță Nicolae Raul
10.  Dima Laura Maria
11.  Lumînare Marius Ștefan
12.  Arsenie Florin
13.  Munteanu Daniela
14.  Sotiriade Dan Marin
15.  Marica Eugen
16.  Blendea Tudor Cristian
17.  Ștefan Răzvan Mihai
18.  Spiridon Dan Alexandru
19.  Radu Ana Maria
20.  Dobre Alexandru
21.  Andronic Cosmin Iulian
22.  Dan Daniel


8.  FORUMUL DEMOCRAT AL GERMANILOR DIN ROMÂNIA
1. Macedonschi Cristian
2. Ungar Arnold
3. Braun Werner
4. Wittstock Eberhard-Wolfgang
5. Hermel Edmond
6. Șindilariu Thomas
7. Wilk Elisa
8. Dovâncă Mihai-Liviu
9. Heigl Bernhard
10. Obogeanu Cosmin-Alexandru-Dumitru
11. Schlandt Hans-Eckard
12. Binder Paul
13. Marian Robert
14. Seitz Klaus
15. Hübner Dagmar
16. Drotleff Dieter-Walter
17. Hampel Binder Andrea Enikö
18. Klein Albrecht-Gernot
19. Marin Elisabeta
20. Sudrigian Ralf
21. Berbec Christel
22. Lehni Werner-Bernhard
23. Cristian Paul-Alexandru
24. Kincses Tiberiu
25. Zach Jürgen
26. Boeriu Bettina-Lavinia
27. Tantarean Emöke
28. Marian Emil
29. Rudolf Ortwin-Gerhard
30. Ziriakus Dieter-Petru
31. Roth Marius- Erich
32. Boldi Simona-Antonela
33. Zeimes Roland
34. Răceu Paul


9. PARTIDUL SOCIAL ROMÂNESC
1.  Grusea Claudiu
2. Arişanu Alin-Petruț
3. Dinulescu Adrian
4. Bucur Amalia-Maria
5. Pătrăşcanu Stelian-Iuliu
6. Udrea Ionuț-Alexandru
7. Buksa János
8. Ciuparu Anca
9. Zosin Dragoş-Cristian
10. Tină Adrian-Constantin
11. Arisanu Vlad Marian
12. Beşchea Mădălina-Maria
13. Mogoş Liviu-Alexandru
14. Curteanu Dumitru-Lucian


10.  PARTIDUL ROMÂNIA MARE
1. Carchelan Vasea
2. Nica Niculae
3. Ţucă Ion
4. Ursu Raluca
5. Leizeriuc Bianca Florentina
6. Stănescu Cristian
7. Alexa Cristian
8. Leizeriuc Nicolae Ovidiu
9. Ursu Constantin


11.  PARTIDUL ALIANŢA LIBERALILOR şI DEMOCRAŢILOR DIN ROMÂNIA
1. Atomei Adrian
2. Boriceanu Mircea
3. Leca Radu Laurenţiu
4. Negriţoiu Sergiu
5. Bratosin Laura  Ioana
6. Damşa Ionel Marin
7. Ciocan Ovidiu
8. Buican George Răzvan
9. Onu Liliana
10. Popa Gheorghe
11. Sârghie Ovidiu
12. Szigeti Andrei
13. Luca Vlad  Bogdan
14. Scriminţ Adrian
15. Buţan Horaţiu Eduard
16. Fătu Ioan
17. Domocos Bogdan Ioan Nicolae
18. Paraschiv Paul Dan
19. Ionescu Alexandru Cristian
20. Duguleană Constantin
21. Bebelea Maria
22. Busuioc Ionuţ Elvis
23. Filofie Flavia
24. Biea Elena Adriana
25. Oancea Sorin Andrei
26. Filofie Ioana Mihaela
27. Schiopu Eva Iboia
28. Todirişcă Mariana Daniela
29. Boricean Alexandru
30. Preda Magdalena Ioana
31. Precu Marius
32. Albu Diana Lucia
33. Burduja Vasile
34. Oprea Alecsandra Eugenia


12.  PARTIDUL NAŢIONAL DEMOCRAT
1. Grădinar Ion Ovidiu
2. Stoian Dan George
3. Petre Cornelia
4. Marcu Adrian
5. Dragu Ştefan
6. Banciu Florin
7. Leonte Mircea
8. Grădinar Carmen
9. David Vasile
10. Bertea Teodor
11. Aflorei Florin
12. Pogaciu Elena Romana
13. Hossu Doina Maria
14. Banciu Simion
15. Biro Dionisie
16. Mocanu Mariana
17. Nedelcu Georgeta
18. Şerban Elena
19. Badea Laurenţiu Nicolae
20. Zota Antonela Maria
21. Duca Delia Monica
22. Marcu Elena
23. Podar Letitia Daniela
24. Tabacariu Cornel
25. Lovasi Mihai
26. Stanica Loredana Mihaela
27. Horea Florin Daniel
28. Nedelcu Alexandru
29. Hau Constantin Claudiu
30. Stanica Robert Alexandru
31. Teodorescu Emil
32. David Adrian


13.  PARTIDUL PUTERII UMANISTE ( SOCIAL LIBERAL)
1. Becheanu Paul
2. Lupu Gabriela
3. Cioacă Liliana
4. Croitoru Laurenţiu
5. Prunache Mihaela Corina
6. Vas Aurica Petronela
7. Popica Lorena Bianca
8. Lucaciu Emil


14. CANDIDATURĂ INDEPENDENTĂ: Șovăială Șerban
 

+0 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie

banner promotionalbanner promotionalbanner promotional