Editia 8171 - 26 apr 03:34

Înfrângere în amicalul de la Cisnădie

Autor:

Publicat la 18 august 2016

Corona Braşov a pierdut cu scorul de 32-29 (15-15) meciul amical jucat miercuri seara, în deplasare, cu Măgura Cisnădie. Hanbdalistele Marianei Tîrcăau condus în debut chiar și la cinci goluri diferenţă, însă din minutul 20 antrenoarea Coronei şi-a dorit să le vadă la treabă şi pe junioarele care se vor alătura echipei mari, astfel că, lipsa experienţei şi-a spus cuvântul iar gazdele au revenit pe tabelă. "Nu am mers până la Cisnădie ca să ne intereseze cu orice preţ scorul. Am preferat să rulez întreg lotul pentru a şti exact cum stă fiecare jucătoare la acest moment şi unde mai trebuie să lucrăm. Atâta timp cât pe teren a fost prima echipă, dacă pot spune aşa, am condus tot timpul, chiar şi la cinci goluri diferenţă. În primele 20 de minute am văzut la fete că au aplicat ceea ce am făcut la antrenamente şi le-au ieşit nişte faze chiar foarte frumoase. De asemenea, sunt încântată să văd că există atitudine şi dorinţă la toate fetele şi un lucru îmbucurător este că am purtat discuţii constructive chiar şi după terminarea partidei, iar asta ne va ajuta mult pe viitor. Trebuie să conştientizăm cu toţii ce nu merge şi să ne ajutăm pentru a îndrepta lucrurile. Eu am încredere că vom fi ceea ce ne dorim, dacă implicarea va fi la fel şi de acum înainte. Avem fete cu care putem construi", a spus Mariana Tîrcă.