leasing@afiparkbrasov.ro leasing@afiparkbrasov.ro

Curs BNR

1 EUR = 4.7218 RON

1 USD = 4.2434 RON

1 GBP = 5.2941 RON

1 XAU = 194.6143 RON

1 AED = 1.1552 RON

1 AUD = 2.9577 RON

1 BGN = 2.4142 RON

1 BRL = 1.1247 RON

1 CAD = 3.2319 RON

1 CHF = 4.2986 RON

1 CNY = 0.6172 RON

1 CZK = 0.1852 RON

1 DKK = 0.6325 RON

1 EGP = 0.2556 RON

1 HUF = 1.4518 RON

1 INR = 0.0615 RON

1 JPY = 3.9255 RON

1 KRW = 0.3591 RON

1 MDL = 0.2415 RON

1 MXN = 0.2225 RON

1 NOK = 0.4901 RON

1 NZD = 2.8374 RON

1 PLN = 1.1104 RON

1 RSD = 0.0401 RON

1 RUB = 0.0673 RON

1 SEK = 0.4492 RON

1 TRY = 0.7418 RON

1 UAH = 0.1664 RON

1 XDR = 5.8479 RON

1 ZAR = 0.3042 RON

Editia 7068 - 14 oct 17:11

FOTBAL - LIGA IV

Intermediară fără surprize

Autor: Dan NEACŞA

Publicat la 10 octombrie 2019

Intermediară fără surprize

Miercuri după amiază s-au disputat meciurile etapei cu numărul zece din Liga a 4-a Braşov, una fără mari surprize. Liderul CSM Corona a trecut fără probleme de ACS Steagu Roşu, iar ACSM Codlea a profitat de faptul că a stat Colţea şi prin victoria reuşită în ultimele minute cu Cetăţenii Ghimbav a urcat pe locul secund în clasament.
Precizia Săcele şi Olimpic Zărneşti au câştigat la limită şi rămân în Top 5, iar în partida dintre AFC Hărman şi Ciucaş Tărlungeni au câştigat oaspeţii, tehnicianul oaspeţilor, Vasile Tatarciuc, învingându-l pe Dan Bona, cel căruia i-a fost secund timp de mai mulţi ani.
Rezultatele complete ale rundei: Prietenii Rupea - Precizia Săcele 0-1, Inter Cristian - Olimpic Voila 2-0, ACSM Codlea - Cetăţenii Ghimbav 2-1, AFC Hărman - Ciucaş Tărlungeni 0-2, ACS Prejmer - Aripile Braşov 4-1, Olimpic Zărneşti - Cetatea Homorod 3-2, CSM Corona Braşov - ACS Steagu Roşu Braşov 6-0. Chimia Oraşul Victoria şi Colţea Braşov au stat.

Clasament
1. CSM Corona Braşov     27
2. ACSM Codlea     22
3. Colţea Braşov     21
4. Precizia Săcele     19
5. Olimpic Zărneşti     19
6. Ciucaş Tărlungeni     16
7. ACS Prejmer     16
8. Chimia Oraşul Victoria     15
9. Inter Cristian     13
10. ACS Steagu Roşu Braşov     13
11. AFC Hărman     12
12. Cetăţenii Ghimbav     6
13. Prietenii Rupea     4
14. Aripile Braşov     2
15. Cetatea Homorod     0
16. Olimpic Voila     0

Etapa 11  (sâmbătă, ora 11.00)
Olimpic Voila - A.F.C.  Hărman
Cetăţenii Ghimbav-Inter Cristian
Precizia Săcele - A.C.S.M. Codlea
Ciucaş Tărlungeni- Aripile Braşov
Chimia Oraşul Victoria - Olimpic Zărneşti
Cetatea  Homorod - Prietenii Rupea
A.C.S. Prejmer stă
Colţea 1920 Braşov - C.S.M. Corona Brasov
A.C.S. Steagu Roşu Braşov stă


 

+1 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie

banner promotionalbanner promotional