Editia 8171 - 26 apr 08:44

HOCHEI

„Lupii”, înfrângeri la Belgrad şi Miskolc

Publicat la 28 noiembrie 2016

Corona Braşov Wolves a pierdut jocurile disputate în deplasare în acest weekend, la Belgrad şi Mikolc. În partida de vineri seară, cu HK Belgrad, sârbii s-au impus cu 3-1 (0-1, 2-0, 1-0). Elevii canadianului Martin Lacroix şi-au adjudecat prima parte, prin golul reuşit de Mc Donald în minutul 18, însă gazdele au întors soarta jocului în celelalte două reprize. Aseară, „lupii” au pierdut după prelungiri la DVTK Miskolc, 3-2 (1-0, 1-1, 0-1, 1-0). Gazdele au deschis scorul prin Pavuk şi au câştigat prima repriză, Nagy a egalat pentru braşoveni, însă Galanisz a readus pe Miskolc în avantaj înainte de a doua pauză. Băieţii lui Martin Lacroix au marcat prin Rawlyk şi au împins meciul în prelungiri, unde maghiarii au reuşit să mai marcheze o dată prin acelaşi Galanisz şi şi-au mai trecut o victorie în cont, ajungând la 50 de puncte în 22 de meciuri. Corona Wolves se află momentan pe locul 4, cu 42 de puncte în 25 de jocuri. Azi, de la ora 19.00, braşovenii vor evolua pe terenul celor de la Debrecen, pentru ca revanşa acestei partide să aibă loc joi, de la ora 18.30, la Patinoarul Olimpic din Braşov.