leasing@afiparkbrasov.ro leasing@afiparkbrasov.ro

Curs BNR

1 EUR = 4.7218 RON

1 USD = 4.2434 RON

1 GBP = 5.2941 RON

1 XAU = 194.6143 RON

1 AED = 1.1552 RON

1 AUD = 2.9577 RON

1 BGN = 2.4142 RON

1 BRL = 1.1247 RON

1 CAD = 3.2319 RON

1 CHF = 4.2986 RON

1 CNY = 0.6172 RON

1 CZK = 0.1852 RON

1 DKK = 0.6325 RON

1 EGP = 0.2556 RON

1 HUF = 1.4518 RON

1 INR = 0.0615 RON

1 JPY = 3.9255 RON

1 KRW = 0.3591 RON

1 MDL = 0.2415 RON

1 MXN = 0.2225 RON

1 NOK = 0.4901 RON

1 NZD = 2.8374 RON

1 PLN = 1.1104 RON

1 RSD = 0.0401 RON

1 RUB = 0.0673 RON

1 SEK = 0.4492 RON

1 TRY = 0.7418 RON

1 UAH = 0.1664 RON

1 XDR = 5.8479 RON

1 ZAR = 0.3042 RON

Editia 7033 - 26 aug 02:49

FOTBAL – LIGA IV

Luptă strânsă la vârf

Autor: Dan NEACȘA

Publicat la 01 sepembrie 2017

Liga a 4-a programează etapa a 3-a în acest weekend, cu derby între Zărneşti şi AS SR, plus o deplasare foarte grea pentru Precizia

Luptă strânsă la vârf

Antrenorii de la Zărneşti (Sorin Corâiu), AS SR (Petre Lucian) şi Precizia Săcele (Mihai Stere).

Liga a 4-a braşoveană programează în acest weekend etapa a treia a sezonului, primul meci, marele derby al rundei, urmând a avea loc diseară, de la ora 17.00, la Zărneşti, unde Olimpic va primi vizita lui AS SR Braşov. Cele două formaţii au punctaj maxim şi golaveraj excelent (16-0, respectiv 14-1), iar duelul lor se va da cu siguranţă, de la distanţă, până la finalul campionatului.
O altă partidă tare va avea loc la Victoria, acolo unde prin tradiţie se câştigă foarte greu puncte şi unde sâmbătă va ajunge Precizia Săcele, şi ea o pretendentă la barajul de promovare. Echipa lui Mihai Stere vine după un rezultat de egalitate pe teren propriu (2-2 cu Aripile), în timp ce gazdele au cedat, 1-4 pe „Tineretului”, în faţa echipei Ligii Suporterilor Stegari.
De întâlniri interesante vor avea parte şi ACS Steagu Roşu şi Colţea 1920, echipe care vor evolua în deplasare la trupele care completează „careul” celor cu punctaj maxim, ACSM Codlea şi Olimpic Voila.

Etapa a 3-a
Aripile Braşov – Voinţa Hurez
Chimia Oraşul Victoria – Precizia Săcele
Olimpic Zărneşti – AS SR Braşov (vineri, ora 17.00)
Inter Tărlungeni – Prietenii Rupea
Inter Cristian – Avântul Dumbrăviţa
ACSM Codlea – Steagu Roşu Braşov
Olimpic Voila – Coltea 1920 Braşov
Cetatea Homorod – Carpaţi Berivoi

+0 -0

Comentarii

nu este nici un comentariu

Adaugă un comentariu

(nu va aparea pe site)
loading

Din aceeași categorie