C.S.M. Târgovişte - Olimpia CSU Braşov 97-67 (26-15,32-13,17-19, 22-20)
Sala sporturilor „Chindia”, spectatori, 150.
CSM Târgovişte: Monique Coker 20 puncte, Jasmine Watson 17, Porche Pool 16, Chrissy Givens 16, Porchia Green 11, Andreea Huţanu 10, Ancuţa Stoenescu 7, Andra Dinca. Antrenor, Dan Fleşeriu.
Olimpia: Britnei Jones 28, Carla Bartee 14, Zorica Mitov 9, Sonia Ursu 4, Ecaterina Armanu 3, Ana Ferariu 3, Gabriela Irimia 2, Ashford 2, Mădălina Cioroiu, Teodora Armanu, Gabriela Măgureanu, Andra Haas. Antrenor, Dan Calancea.

În ultimul meci al etapei a X-a a primei divizii la baschet feminin, Olimpia Braşov a evoluat la Târgovişte, în compania echipei campioane, echipă care se află în actuala ediţie pe primul loc în clasamentul la zi. Campioanele, cu o echipă mai experimentată, au câştigat la 30 de puncte diferenţă, dar braşovencele au reuşit să câştige sfertul al treilea şi foarte aproape de a-l câştiga şi pe cel de-al patrulea. Braşovencele au început mai greu meciul, erau conduse după min. 5 cu 11-4, aveau deja acumulate cinci greşeli personale în minutul 7. La pauză, campioanele conduceau cu 30 de puncte, diferenţă cu care s-a încheiat şi partida. Braşovencele continuă se se afle în zona echipelor din play-off, poziţie pe care speră s-o păstreze până la final, putând să avanseze în ierarhie.

Favoritele au învins formatile din eşalonul doi valoric
Dintre celelalte rezultate ale rundei se remarcă evoluţia tot mai modestă a formaţiei craiovene, care în meciul de la Arad cu vicecampioana, în ultimul sfert al meciului pierdut, au înscris numai două puncte. Scorul rundei s-a înregistrat la Cluj unde universitarele au pierdut în faţa echipei covăsnene la un scor record 60-102.
Rezultatele complete ale rundei a X-a: Universitatea Cluj - Sepsi Sf. Gheorghe 60-102 (26-56), Danzio Timişoara - Phoenix Galaţi 82-57 (43-23), CSM Satu Mare - CSU Alba Iulia 72-84 (37-39), Nova Vita Tg.Mureş - CSB Teleorman Alexandria 63-92 (30-51), Rapid Bucureşti - CSM Oradea 56-68 (28-28), ICIM Arad - SCM Craiova 87-38 (50-11).