Editia 8166 - 19 apr 14:12

Remiză pentru FC Braşov în meciul cu Performanţa Ighiu

Autor:

Publicat la 16 februarie 2017

FC Braşov a remizat, scor 1-1, în jocul disputat joi la Vulcan, împotriva echipei de Liga a 3-a, Performanţa Ighiu. Pentru „stegari” a deschis scorul fundaşul central Ichim, servit de Goge (31), pentru ca formaţia din judeţul Alba să egaleze chiar înainte de pauză, prin Potopea, în urma unui corner. Atacantul Istrati nu a fost folosit, fiind accidentat, însă pentru echipa lui Cornel Ţălnar a evoluat timp de 30 de minute şi portarul Daniel Mutu, revenit după o jumătate de an petrecută la Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Totodată, antrenorul „stegarilor” i-a urmărit la lucru pe trei tineri jucători aflaţi în probe, francezii Adams Neil Barry (fundaş central) şi Sliti Taider (mijlocaş), respectiv italianul (Adriano Petullo). La finalul jocului, tehnicianul lui FC Braşov a declarat că va rămâne în continuare sub comanda sa doar mijlocaşul Taider, a cărui soartă se va decide în următoarele zile. Sâmbătă, „galben-negrii” se vor duela cu Unirea Slobozia (ora 11.00), pe terenul sintetic de la Tărlungeni.

FC Braşov – Performanţa Ighiu 1-1 (1-1)
FC Brasov (repriza I): Fl. Iacob (30 Căucă) - Băjan, Ichim, Șerban, Stan - Vagner, P. Iacob, I. Popa, Goge - Grigorie - Surdu
FC Brașov (repriza II): Căucă (60 Mutu) - Cristil, Petullo, Ciobanu, (67 Adams), Vl. Munteanu - Manole, Poverlovici, Tripsa, Răchișan - Taider - Sburlea