FOTBAL - AMICAL

Şi-au prezentat lotul şi au defilat în ultimul amical al verii

Publicat la 17 august 2017

AS „SR” - AFC Rapid 9-2 (6-0)

AS „SR” Braşov şi-a prezentat lotul cu care va aborda primul său sezon din istorie, evenimentul precedând ultimul amical al verii pentru echipa lui Petre Lucian, cel împotriva lui AFC Rapid, câştigat cu scorul de 9-2 (6-0). Până la pauză au înscris Codreanu, Fânariu şi câte o „dublă” Damian şi căpitanul Horia Popa de două ori (un gol din penalty). În repriza a doua Damian a făcut „tripla”, iar Bodean şi Oprea şi-au trecut şi ei numele pe lista marcatorilor. Într-un alt amical, AS „SR” a învins luni seară pe ACS Prejemer, scor 3-0 (1-0), partidă care s-a disputat la Lunca Câlnicului. Golurile formaţiei Ligii Suporterilor Stegari au fost înscrise de debutantul Claudiu Fînariu, care a reuşit o „dublă” şi de Dragoş Dumitraş, acesta închizând tabela cu un lob de la aproximativ 25 de metri. Banii strânşi în urma mobilă de suporterii „galben-negri” la cele două jocuri vor fi donaţi familiei lui Imre Janko, antrenor la CS Juniorul Braşov care a fost grav rănit în urma unui accident rutier, în urma acestui eveniment soţia sa pierzându-şi viaţa.

Lotul AS „SR”
Portari - Alexandru Tănase, Andrei Maxim. Jucători de câmp - Dragoş Dumitraş, Raul Rusu, Marian Alupei, Laurenţiu Căpăţână, Octavian Poenaru, Cristian Cocan, Alexandru Vîrlan, Cristi Burlacu, Lucian Codreanu, Andrei Căruntu, Claudiu Fânariu, Claudiu Munteanu, Alin Damian, Alexandru Bodean, Alin Mojran, Horia Popa, Laurenţiu Andrii, Mihai Istrofor, Andrei Berceanu, Răducu Pătraşcu, Dragoş Drugă, Alexandru Oprea, Alexandru Stanciu.