Editia 8169 - 24 apr 02:09

Wolves, două înfrângeri neaşteptate la Gheorghieni

Publicat la 16 noiembrie 2017

După trei victorii în Campionatul Național, una cu Steaua și două cu Sportul Studențesc, Corona Wolves Brașov a avut de înfruntat de două ori Progym Gheorghieni, pe patinoarul din orașul harghitean. În primul meci, Corona a pierdut cu 4-6 (3-2, 1-2, 2-0), golurile echipei braşovene fiind marcate de Matyas Biro, Arpad Mihaly, Zsombor Molnar și Braden Walls. De remarcat că la scorul de 4-5, Martin Lacroix a scos portarul, gazdele înscriind în ultimul minut, în poarta goală. În a doua partidă, Progym a condus cu 2-0, după primele două reprize. În repriza a treia, Arpad Mihaly a redus din handicap (2-1) dar gazdele au refăcut rapid, după doar trei minute, avantajul de două goluri, care s-a regăsit și la final : 3-1 (1-0, 1-0, 1-1) pentru Progym. Corona Brașov ocupă locul 3 în clasamentul Campionatului Național, cu 22 de puncte, din 11 partide disputate. Următorul meci al „lupilor” va avea loc vineri, 17 noiembrie, de la ora 18,30, la Brașov, cu SC Miercurea Ciuc, în Erste Liga.